Piękno tkwi w szczegółach: Borówkowy Szlak

Zawsze mnie zaskakuje ile pięknych miejsc jest wokół. Tak blisko. Takich, o których w życiu bym nie wiedziała, gdyby Mila nie obudziła we mnie chęci odkrywania i żądzy przygody. Tym razem zawędrowaliśmy z okolice Mosiny na Borówkowy Szlak.

Trasa szlaku jest ścieżką dydaktyczną biegnącą na terenie Nadleśnictwa Konstantynowo. Jest tu wszystko.

Po pierwsze, bardzo kulturalne parkingi – jeden wybrukowany jest tuż przy drodze, przed siedzibą Nadleśnictwa, drugi o bardziej naturalnym podłożu tylko kawałek dalej. Szlak jest oznakowany bardzo widocznymi drewnianymi tabliczkami, wyznaczającymi kierunek marszu (mapkę szlaku znajdziecie TUTAJ, ale zachęcamy także do kliknięcia z nasz upgrade – TU) .

Po drugie – są tu owoce leśne. Początkowo idziemy przez las, który nie robi piorunującego pierwszego wrażenia, ale po kilku chwilach wchodzi się na ścieżki biegnące nie tyle wśród drzew, ale pomiędzy dywanem z krzaczków jagód (borówek?). W sezonie musi tu być bardzo fioletowo. Gdzieś pomiędzy drzewami mignął nam mały stawek, a chwilę potem…

Potem jest łąka, czyli po trzecie – przestrzeń. Małe rozlewisko niewielkiej rzeczki (a właściwie Kanału Konstantynowo – Grzybno). Porośnięte wysoką trawą. Z kałużami malowniczo odbijającymi promienie słońca. Z majaczącą w oddali sporą kupą obornika, która jeśli doczeka Waszych odwiedzin z pewnością stanie się obiektem pożądania większości psów. Cudo.

 

Nam się udało. Na ten spacer wybraliśmy się w piękny dzień. Słońce już powoli schodziło z nieba, dając jeszcze ciepło, ale już także przyjemne złote światło. Łatwo było się cieszyć tym miejscem i nadchodzącą wiosną na raz. Mam nadzieję, że niezależnie od tego kiedy tam dotrzecie – także Was ucieszy.

2 thoughts on “Piękno tkwi w szczegółach: Borówkowy Szlak

  1. Dzięki za kolejną podpowiedź spacerowa. Byliśmy dzisiaj. Było cudownie. Pies wybiegany nie rusza się z kanapy. A my cudownie dotlenieni i zmęczeni przed całym tygodniem… Pozdrawiamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *