Czasem człowiek ma ochotę po prostu pójść do lasu tak niezobowiązująco. Tak, żeby ścieżka była szeroka, trasa spaceru na tyle prosta, by się nie pogubić, ale jednocześnie krajobraz nie do końca monotonny. I tak właśnie jest w Dusznickim Lesie.

Tuż obok miejscowości Duszniki znajdziecie edukacyjną ścieżkę przyrodniczo – leśną. Dojazd do ścieżki jest oznaczony planszą przy zjeździe z głównej drogi, jest więc pomoc w dotarciu na parking, z którego będziecie startować. A parking jest naprawdę kulturalny – jest wiata z ławą, jest miejsce na ognisko, nawet dwie przenośne toalety są. Tuż przy parkingu znajdziecie mapę szlaku – warto ją sobie sfotografować i mieć pod ręką, bo trasa sama w sobie jest prosta, ale też niestety kiepsko oznaczona (znakiem szlaku są białe strzałki namalowane na drzewach, w niektórych miejscach mocno już wyblakłe).

I tak się idzie. Ścieżka jest szeroka, prosta. Dookoła trochę lasu, dość sporo ogrodzonych upraw leśnych, ale i przez około 1/4 trasy przyjemne pola, łąki, wierzby płaczące widoczne w oddali. Ot, tak – siedem kilometrów całkiem miłej przechadzki. Tylko tyle i aż tyle.

I tylko jedna mała uwaga: myślę, że warto tu przyjechać wiosną, latem – będzie zielono i milej, gdy może mniej będzie wokół wyciętych drzew.

Jeśli podobał Ci się ten wpis i chcesz wesprzeć nasze podróże: