Łysy Młyn jest świetnym pomysłem na spacer, jeśli nie macie zbyt wiele czasu, a chcielibyście przejść się po ciekawej okolicy.

Znajdziecie tu staw, który jest siedliskiem dla wielu gatunków zwierząt i dawny młyn wodny, w którym aktualnie ulokowane zostało Centrum Ochrony Pachnicy Dębowej oraz laboratoria i wystawy edukacyjne. DSCF2902Wybierając się tam z psem nie wejdziecie wprawdzie do młyna, ale możecie zwiedzić bardzo przyjemną ścieżkę edukacyjną, biegnącą wokół stawu.

Jak się tu dostać? Najprościej jadąc od Poznania w kierunku Biedruska. Około 5 km przed miejscowością po lewej stronie drogi natraficie na parking leśny. Można tu bezpiecznie pozostawić auto, a po spacerze odpocząć na ławeczkach.

DSCF2852Szlak prowadzi dookoła stawu, wyznaczają małe drogowskazy. Dzięki nim łatwo podążać we właściwym kierunku. Jest to tym bardziej ważne, że las dookoła stanowi teren wojskowy (poligon Biedrusko) i wstęp na jego teren jest surowo wzbroniony. Żadnego biegania luzem.

Niezwykle malownicze są zwłaszcza drewniane kładki, przez które prowadzi część szlaku. Rozciągają się one nad bagnistymi częściami trasy, teraz jednak zazwyczaj podmokły teren był zmrożony, co znacznie wpływało na doznania estetyczne – było po prostu pięknie.

Nam przyszło tu spacerować w dość trudnych warunkach, większość trasy była mocno oblodzona, ale zapewne dzięki temu mogliśmy w zupełnej samotności podziwiać niesamowite widoki. Polecamy!

DSCF2849

Jeśli podobał Ci się ten wpis i chcesz wesprzeć nasze podróże: