Zimowe spacery bywają magiczne. Wszystko zasługa śniegu. Bywają dni, gdy nie ma wiatru, nie pada – jest cisza, spokój i biel. Zwłaszcza, jeśli wybierzecie się do lasu.

Naszą wycieczkę do Rezerwatu Bagno Dębienko rozpoczęliśmy w Stęszewie nad Jeziorem Lipno.  Przy Ośrodku Wypoczynkowym „Nad Lipnem” jest parking, gdzie można zostawić samochód. Ośrodek otoczony jest płotem i na pierwszy rzut oka nie wyglądał zbyt zachęcająco, ale można wejść na teren z psem, pod warunkiem, że ten jest na smyczy. Byliśmy ciekawi plaży zimą, więc zaryzykowaliśmy.

Dodatkowo, przez teren Ośrodka prowadzi szlak Wokół Stęszewa, który częściowo pokrywa się z zielonym szlakiem prowadzącym do Rezerwatu Bagno Dębienko.

Zielony szlak wokół bagna nie tworzy okręgu, ale jeśli chcielibyście zamknąć pętlę, by wrócić na parking to gdy na swojej drodze napotkacie nasyp kolejowy i tory, możecie skręcić w mniejszą ścieżkę po lewej stronie – poprowadzi Was przez brzegiem rozlewiska (o tej porze roku malowniczo zamarzniętego) z powrotem na zielony szlak.

Szlak prowadzi przez las, w pobliżu pól i tuż obok bagien, rozlewisk – to ciekawa, a jednocześnie nie ekstremalna trasa. Przyjemna opcja na spacer z możliwością cieszenia oczu widokami. Polecamy!

Jeszcze kilka zdjęć z tej wyprawy znajdziecie TUTAJ.

Jeśli podobał Ci się ten wpis i chcesz wesprzeć nasze podróże: