Po krótszych zimowych spacerach potrzeba nam było oddechu. Przestrzeni. Czasem dobrze jest też spojrzeć na świat z dystansu, trochę z góry, żeby widzieć lepiej.

Szukając spacerowych inspiracji trafiliśmy na informację o wieży widokowej w Czmońcu.

Czmoniec to niewielka miejscowość w powiecie kórnickim. Jadąc z Poznania wygodnie jest się udać w stronę Rogalina. Tam minąć pałac i mauzoleum, a następnie dalej jechać drogą prosto przez miejscowości Świątniki, Radzewice, Trzykolne Młyny. Wjeżdżając do miejscowości Czmoniec warto zerkać na prawą stronę drogi – między domami zauważycie wąską nieutwardzoną drogę, a przy niej znak kierujący do wieży widokowej.

DSCF3315

Drewniana wieża ma 14 metrów wysokości i rozciąga się z niej wspaniały widok na starorzecze Warty. Można na nią wejść z psem, choć wysokość barierki niestety uniemożliwia czworonogom podziwianie okolicy. DSCF3305

Wieża znajduje się na trasie szlaku turystycznego, określanego jako Bobrowy Szlak. Można ją zatem uczynić jedną z atrakcji dłuższej wycieczki. My na pewno skorzystamy z takiej opcji przy planowaniu kolejnej wyprawy.

Tym razem wybraliśmy raczej niezobowiązujący, relaksujący spacer po okolicznej równinie.

Wzdłuż części trasy napotkaliśmy prowizoryczny płot, zrobiony z kołków powbijanych w ziemię, połączonych sznurkiem. Ścieżki są więc wyraźnie oznaczone. Była też okazja zrobić użytek z naszej nowej, lekkiej i naprawdę długiej linki. Pies węszył. Wypatrywał kaczek. Nasz zachwyt wzbudziły przelatujące nam nad głowami łabędzie. Można było popatrzeć w dal. Można było podejść do samego brzegu rzeki. Było cudownie. Sami zobaczcie.

DSCF3337

DSCF3354

DSCF3377

Jeśli podobał Ci się ten wpis i chcesz wesprzeć nasze podróże: